Освітні програми

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) №391 комбінованого типу Харківської міської ради» здійснює освітній процес на підставі таких нормативних, законодавчих та інструктивних документів: Конституція України, Конвенція про права дитини, Закону України «Про дошкільну освіту»,Положення про дошкільний заклад, Базового компоненту дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти) (нова редакція), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12.01.2021 року № 33, методичного листа Міністерства освіти і науки від 06.06.2005 року №1/9-306 «Організація та зміст навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах», листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України від 26.07.2010 р. №1.4/18-3082,Інструктивно-методичні рекомендації «Про організовану і самостійну діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі», наказу МОН України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності», листа комунального вищого навчального закладу «Харківської академії неперервної освіти» від 24.12.2015 №1199 інструктивно-методичні рекомендації  «Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах Харківської області відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності», листа Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-454 «Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-456 «Щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 № 1/9-411 «Щодо організації діяльності закладів освіти в 2020/2021 навчальному році».

Освітній процес у закладі дошкільної освіти  у 2022/2023 навчальному році  здійснюється за такими програмами:

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (лист МОН України №1/11 – 16163 від 09.11.2015).

У роботі використовувати парціальні освітні програми:

«Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. Лохвицька Л. В.),

«Казкова фізкультура», програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. Єфименко М.М.),

«Україна – моя Батьківщина» програма національно – патріотичного виховання дітей дошкільного віку» (Каплуновська О.М.).

Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» розроблена з урахуванням сучасних тенденцій щодо інклюзивної освіти дітей з особливими потребами, а також – новітніх підходів до навчання та розвитку дітей з розладами аутичного спектра. Комплексна програма складається з семи розділів, які охоплюють освітні лінії: «Дитина в соціумі», «Мовлення дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина у світі культури», «Гра дитини», «Здоров’я та фізичний розвиток (як частина освітньої лінії «Особистість дитини»), а також розділ «Розвиток соціально-побутових навичок», який є  надзвичайно актуальним в контексті системного впливу на формування дітей, які мають розлади аутичного спектра. Зміст Комплексної програми узгоджено з програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина» та «Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція)». Особливу увагу приділено умовам продуктивного навчання та розвитку дітей з аутизмом, а також методам, формам та способам подання для них навчального матеріалу, зважаючи на унікальність їхньої психічної організації. Комплексну програму адресовано фахівцям психолого-педагогічного профілю, які опікуються проблемами дітей з розладами аутичного спектра.