Виховуємо патріотів

Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю.

Людське життя складається з періодів, кожний з яких призначений для сприйняття певного роду інформації, створює сприятливі умови для дії чинників психологічного, соціального та емоційного впливу. На нашу думку, такий етап у житті людини, як дошкільне дитинство – це вік, який має виключне значення для патріотичного виховання, а особливо для формування першооснов національної свідомості та майбутнього громадянина – патріота.

З огляду на це, головне не пропустити той момент, коли виховні зусилля будуть найефективнішими, коли робота, проведена педагогом, дасть високий результат.

Сьогодні, у зв’язку зі складною ситуацією у нашій державі, військовими діями, труднощами соціально – економічного характеру, потоку різнобічної інформації, домінування матеріальних цінностей над духовними, пропагандою жорстокості, бездуховності, насильства в засобах масової інформації збільшився негативний вплив на світогляд дорослих та дітей.

Ми, дорослі, несемо відповідальність за майбутнє наших дітей. І вже сьогодні ми маємо зробити все, щоб наші нащадки росли у гідній державі, були патріотами у сучасному європейському суспільстві та з честю і гордістю заявляли про те, що вони  - українці.

Що ж таке патріотизм і яка його мета у вихованні підростаючого покоління?

Патріотизм – це почуття поваги, любові до своєї Батьківщини, відповідальності за неї.

Дітей дошкільного віку необхідно навчити бути приязними (до когось чи до чого – небудь), любити (рідних, красу довкілля тощо), бути відповідальними (в їх малих справах, вчинках).

Метою національно – патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадських і конституційних обов’язків.

Ми, як фахівці дошкільної сфери, у своєму закладі прикладаємо усіх зусиль, щоб створити таке підгрунтя, сформувати у дітей розуміння своєї приналежності до українського народу, його культури, звичаїв, традицій, особливостей.

Патріотичне виховання  у нашому закладі стало пріоритетним напрямом у роботі закладу з нашими вихованцями протягом останніх трьох років.

Педагогічний колектив дошкільного навчального  закладу перебуває у постійному творчому пошуку нових ефективних шляхів та їх розв’язання. Тому для того, щоб малюки мали можливість поглиблено ознайомитися з основними напрямками патріотичного виховання, пізнавали, експериментували, синтезували набуті знання і вміння, розвивали свої творчі здібності, ми застосовуємо метод психолого-педагогічного проекту. Під час реалізації проектів «Виховуємо патріотів» педагоги закладу працювали за такими напрямками, як:

• природа рідного краю;
  • сім`я, рід, родина, родовід;
  • рідна мова;
  • історія держави;
  • національна символіка;
  • родинно – побутова культура;
  • народні звичаї та традиції;
  • усна народна творчість;
  • художня народна творчість;
  • відомі українці.

У ході патріотичних проектів освітня діяльність з дошкільниками пронизувалась різноманітними цікавими формами роботи, де народознавчий матеріал використовувався у різних сферах життєдіяльності. Пізнавальними для малят стали заняття по ознайомленню з рідним краєм, історичними та державними символами та символікою українського народу.

Вихованню у старших дошкільників гідності, відданості та любові до свого народу, до Батьківщини, готовності її захищати стало виготовлення індивідуальних та колективних робіт патріотичного змісту для військових АТО.

Щороку у закладі проводиться пізнавальний проект, приурочений циклу народних зимових свят. Такий проект з року в рік є традиційним та інтегрованим, у поєднанні народознавства з усіма розділами програми.

Традиційно, раз на рік, проходить родинне свято, насичене народним, словесним, музичним, танцювальним та драматичним мистецтвом.

Мріємо, щоб такий фундамент, на основі якого можна формувати майбутнього громадянина – патріота, не був втрачений у подальшому житті; зерно поваги у родинному колі, шанування народних традицій, любові до Батьківщини дало рясний урожай справжнього патріотизму майбутнім поколінням.