Організація харчування дошкільників

Затверджені грошові норми харчування вихованців з 01.01.2022 року

(Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради  № 928 від 24.11.2021 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова

у 2022 році"​)

Питання щодо плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти регламентовано

• статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);

• постановою Кабінету Міністрів України«Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);

• Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667

•

З 01.01.2022 року вартість харчування  1 дня для вихованців віком від 1 до 3 років- 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн-бюджетні кошти та 21,00 грн-батьківська плата).
    Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років-40,00 грн (із розрахунку: 16,00 грн-бюджетні кошти та 24,00 грн-батьківська плата)

Також у закладі дошкільної освіти виховуються діти пільгових категорій:

- діти з багатодітних сімей (сплачують 50% вартості харчування).

- діти, які мають статус дітей – інвалідів (не сплачують за харчування)

- діти з малозабезпечених сімей (не сплачують за харчування)

Наводимо приблизний об’єм окремих видів їжі для дітей  від 2 до 6 років ( у грамах):

• Каші чи овочеві страви на сніданок чи на підвечірок – 150/180

• Кава, чай, какао – 150/180

• Супи, бульйони – 150/200

• М’ясні чи рибні страви – 50/70

• Компоти, киселі – 120/150

• Гарніри комбіновані – 100/130

• Фрукти, соки – 50/70

• Салати з свіжих фруктів та овочів – 40/50

• Хліб пшеничний (на весь день) – 55/80

• Хліб житній (на весь день) – 20/40

Організація харчування в КЗ "ДНЗ№391" здійснюється згідно вимогам спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227  Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, від 26.02.2013 №202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Основними принципами оргнізації харчування в дошкільному закладі є:
- суворе дотримання принципів часу та інтервалів між годуваннями,
- правильний кількісний і якісний розподіл їжі на окремі прийоми,
- дотримання умов прийому їжі та правил поведінки дитини під час прийому їжі.
- адекватна енергетична цінність раціонів відповідно до енерговитрат дітей;
-збалансованість та максимальна різноманітність раціону;
- адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв, що забезпечує їхні смакові якості та збереження вихідної харчової цінності;
-врахування індивідуальних особливостей дітей (у тому числі того, що дехто з них не переносить окремих продуктів та страв);
-забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.

Починаючи з раннього віку дитини, вихователі приділяють увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі. За дитиною закріплюється постійне місце за столом, при цьому розмір стола та стільця підбирається відповідно до зросту дитини. Вихователі привчають дітей сідати за стіл в охайному вигляді, з чистими руками, їсти охайно, правильно сидіти за столом, дотримуються режиму харчування дітей.

З двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою. На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п'ятому році - негострим ножем. Дітям даються страви у тому вигляді, що допомагає процесу їх вживання: довгі макаронні вироби перед варінням переламують; мандарин, апельсин надрізають; хліб нарізають невеликими шматочками. Масло дітям молодшого віку намазують на хліб, старші діти роблять це самі.

Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами (згідно з вимогами навчальної програми). Руки  миють дітям  безпосередньо перед тим, як  садять  за обідні столи, і після приймання їжі. З чотирьохрічного віку дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки або ковпаки), сервірувати столи і збирати використаний посуд.

Продукти харчування та продовольчої сировини постачаються комунальним підприємством "Дошкільне харчування".

Готують у нашому садочку кухарі:

Кулик Раїса Пктрівна

Світлична Олена Яківна

Сестра медична старша,Чумаченко Тамара Михайлівна,знімає пробу безпосередньо з казана за 30 хвилин до видачі їжі для груп, при цьому визначає фактичний вихід страви, її температуру, смакові якості.

Щодня добові проби відбираються в об’ємі порцій дітей молодшої вікової групи та зберігаються на харчоблоці у холодильнику при t= +4 - + 8 С, із зазначенням дати та часу відбирання.

Для зберігання продуктів у дошкільному закладі використовується холодильне обладнання:окремо для сирої та готової продукції

Житній та пшеничний хліб зберігається окремо один від одного у шафі з отворами для вентиляції.

Овочі належним чином зберігаються у овочесховищі.

Крупи зберігаються у спеціальній тарі,відповідно до санітарних вимог

Щодня на кожний наступний день складається меню-розклад відповідно картотеки страв

Столи сервіруються відповідно до меню перед кожним прийманням їжі

У кожній групі у батьківських куточках розміщена інформація щодо харчування дітей