Організація харчування дошкільників

Організація харчування в КЗ "ДНЗ№391" здійснюється згідно вимогам спільних наказів Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227  Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, від 26.02.2013 №202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах»

Відповідно Рішення Харківької міської ради від 24.12.2020 №772 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова у 2021 році" грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:

У закладах дошкільної освіти:

- Для вихованців віком від 1 до 3 років - 30,00 грн (із розрахунку: 12,00 грн - бюджетні кошти та 18,00 грн - батьківська плата).

- Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн - бюджетні кошти та 21,00 грн - батьківська плата). (відповідно до законодавства України).

Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в дошкільних навчальних закладах. Звільняються від оплати:

- діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищив рівня забезпечення прожиткового мінімуму.

Розмір плати зменшується на 50% для батьків в сім’ях яких троє і більше дітей. (Порядок встановлення плати за перебування дітей в державних комунальних навчальних закаладах).

Основними принципами оргнізації харчування в дошкільному закладі є:
- суворе дотримання принципів часу та інтервалів між годуваннями,
- правильний кількісний і якісний розподіл їжі на окремі прийоми,
- дотримання умов прийому їжі та правил поведінки дитини під час прийому їжі.
- адекватна енергетична цінність раціонів відповідно до енерговитрат дітей;
-збалансованість та максимальна різноманітність раціону;
- адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв, що забезпечує їхні смакові якості та збереження вихідної харчової цінності;
-врахування індивідуальних особливостей дітей (у тому числі того, що дехто з них не переносить окремих продуктів та страв);
-забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.

Починаючи з раннього віку дитини, вихователі приділяють увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок під час вживання їжі. За дитиною закріплюється постійне місце за столом, при цьому розмір стола та стільця підбирається відповідно до зросту дитини. Вихователі привчають дітей сідати за стіл в охайному вигляді, з чистими руками, їсти охайно, правильно сидіти за столом, дотримуються режиму харчування дітей.

З двохрічного віку дітей привчають користуватися серветкою. На четвертому році життя навчають користуватися виделкою, а на п'ятому році - негострим ножем. Дітям даються страви у тому вигляді, що допомагає процесу їх вживання: довгі макаронні вироби перед варінням переламують; мандарин, апельсин надрізають; хліб нарізають невеликими шматочками. Масло дітям молодшого віку намазують на хліб, старші діти роблять це самі.

Дітей привчають сідати за стіл охайними, з чистими руками, сидіти за столом правильно і користуватися столовими приборами (згідно з вимогами навчальної програми). Руки  миють дітям  безпосередньо перед тим, як  садять  за обідні столи, і після приймання їжі. З чотирьохрічного віку дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки або ковпаки), сервірувати столи і збирати використаний посуд.

Продукти харчування та продовольчої сировини постачаються комунальним підприємством "Дошкільне харчування".

Готують у нашому садочку кухарі:

Кулик Раїса Пктрівна

Світлична Олена Яківна

Сестра медична старша,Чумаченко Тамара Михайлівна,знімає пробу безпосередньо з казана за 30 хвилин до видачі їжі для груп, при цьому визначає фактичний вихід страви, її температуру, смакові якості.

Щодня добові проби відбираються в об’ємі порцій дітей молодшої вікової групи та зберігаються на харчоблоці у холодильнику при t= +4 - + 8 С, із зазначенням дати та часу відбирання.

Для зберігання продуктів у дошкільному закладі використовується холодильне обладнання:окремо для сирої та готової продукції

Житній та пшеничний хліб зберігається окремо один від одного у шафі з отворами для вентиляції.

Овочі належним чином зберігаються у овочесховищі.

Крупи зберігаються у спеціальній тарі,відповідно до санітарних вимог

Щодня на кожний наступний день складається меню-розклад відповідно картотеки страв

Столи сервіруються відповідно до меню перед кожним прийманням їжі

У кожній групі у батьківських куточках розміщена інформація щодо харчування дітей