Відвідувань за день: 3;
Відвідувань за рік: 256;

Освіта осіб з особливими освітніми потребами

У 2023/2024 навчальному році в закладі дошкільної освіти працює одна  інклюзивна група:

№з\п №Групи Вік дітей Кількість дітей в  групі Кількість дітей з ООП Режим роботи групи Педагоги

5-6 р.ж.

(молодший дошкільний вік)

12 1 07.30-16.30

вихователь:

Костенко В.О.

асистент вихователя:

Жувага М.С.

Сайт центру підтримки інклюзивної освіти, нормативно-правова база

У закдаді дошкільної освіти в наявності кнопка виклику для осіб з обмеженими можливостями.

На підставі  наказу по КЗ "ДНЗ № 391"  "Про створення групи з інклюзивною формою  освіти  та організацією  навчального процесу" , група фахівців психолого-педагогічного супроводу дитини використовує

КОМПЛЕКСНУ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З АУТИЗМОМ "РОЗКВІТ"

Основні завдання команди фахівців індивідуального супроводу дитини:

1. Збір інформації про особливості дитини, її інтереси, труднощі і обмеження, освітні потреби з метою визначення та реалізації належної підтримки, вжиття адекватних заходів, залучення додаткових фахівців.

2. Всебічне обговорення особливостей (труднощів) розвитку дитини з урахуванням інформації різних фахівців з метою визначення характеру та причин відхилень в розвитку та поведінці; прийняття консолідованого рішення про специфіку змісту освіти і навчання з урахуванням рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації.

3. З’ясування потенціалу розвитку дитини, актуалізація її позитивних особистісних якостей.

4. Розробка та реалізація Індивідуальної програми розвитку дитини.

5. Моніторинг динаміки загального психічного розвитку дитини, консультування і вирішення складних, конфліктних ситуацій.

6. Ведення документації (щоденник спостережень), що відображає актуальний розвиток дитини, динаміку її стану, рівень шкільної успішності; збір портфоліо.

Ця робота проводиться у таких напрямках:

1. Психологічна діагностика дітей (психолог).
2. Добирання методів та прийомів навчання та виховання (педагогічні працівники, психолог, вчитель-логопед).
3. Підтримка батьків (педагогічні працівники, психолог).
4. Корекційна та розвивальна робота з дітьми (індивідуальна робота, проведення занять) — педагогічні працівники, психолог, вчитель-логопед.
Правильно спланована та систематично проведена освітня робота забезпечить захист права кожної дитини, а особливо дитини з обмеженими можливостями, на отримання якісної освіти.

Метою  введення інклюзивної освіти є формування нової філософії ставлення до дітей з особливостями психофізичного розвитку, забезпечення конституційних прав і державних гарантій на здобуття якісної освіти, здійснення комплексної реабілітації цієї групи дітей, набуття ними побутових та соціальних навичок, розвиток здібностей.

Інклюзивне навчання відіграє важливу роль в досягненні гуманітарного, соціального та економічного розвитку дітей. Спільна освіта дітей з обмеженими можливостями та їх здорових однолітків є основою їхньої інтеграції та спеціальної адаптації.