свято Івана Купала

7 лип. 2021
У розпал літньої оздоровчої кампанії 7 липня в нашому садочку відбулося свято Івана Купала «Ой, на Івана, ой, на Купала».

Одним із найпоетичніших свят українського обрядового календаря є свято Івана Купала (Купайла), яке припадає на 7 липня. Історично цей день був днем літнього сонцестояння, що збігався з Різдвом Івана Хрестителя.

Головними дійовими особами свята стали Купало та Марена. Педагоги професійно і весело ознайомили дітей з історією та народними традиціями святкування українцями дня Івана Купала, закріпли знання купальських пісень, українських народних хороводів, уміння виразно читати вірші напам’ять; розвивали музично – хорові навички та хороводні рухи, спритність, кмітливість. У віночках, з любов’ю, сплетених мамами, дівчата водили хороводи. А сильні і сміливі хлопці азартно стрибали через імітоване вогнище. Особливо сподобалися малюкам герої свята. Основою свята стало збагачення дітей позитивними емоціями, формування у дошкільників почуття національної свідомості, виховування почуття любові до рідного краю. Педагогічний колектив ретельно підійшов до організації та святкування найпоетичнішого літньго свята українського народу, залучивши батьків вихованців до його проведення.